Metsamineku meelespea lastevanematele ja lastele

1. sept. 2014 September

Seeneaeg on käes. Eelmise neljapäeva pärastlõunal eksisid Padise metsa juba varahommikul seenele läinud kaks meest, kelle otsimiseks pidi politsei appi võtma helikopteri.

Sihtasutus Kadunud soovitab jätta meelde ühe rusikareegli: enne metsa minekut kaasavõetavate asjade pakkimisel mõelge, mida läheks vaja, kui peaksite öö metsas mööda saatma. Kui selle meeles peate, siis eksimise korral võite loota, et teil midagi vajalikku hakkama saamiseks ka kaasas on, kuni abi teieni jõuab.

Ega keegi ei lähe metsa mõttega, et nüüd eksin seal ära, kuid metsa eksinuks võib jääda ka siis, kui teie tervisega midagi juhtub, kas hakkab halb ja minestate ning kui ärkate ei tea enam õiget suunda või astute kraavi, murrate jalaluu ning ei saa liikuda, siis läheb pimedaks ja ühel hetkel avastate, et oletegi öösel metsas…

Ühed olulisemad asjad seejuures on, et teil oleks kaasas laetud telefon ja laetud telefoni varuaku ning keegi peab teadma, kus te täpselt metsa läksite ning kuhu ja umbes mis kell teil oli kavas välja jõuda.

Meie partner MediaMarketing Est OÜ valis välja mõned meedias avaldatud artiklid, mille läbilugemine ja meeldetuletamine enne iga seenehooaja algust kindlasti kasuks tuleb:

http://www.matkasell.ee/mida-teha-kui-metsas-ara-eksid/
http://www.otsingukoerad.ee/metsamineja-meelespea
http://blog.maaleht.ee/parnumaa/?p=45212
http://www.laanemaa.ee/?mid=8&mcid=1560&ctype=news_article&pageid=5314

Eraldi on oluline rääkida lastele: http://www.teatoimeta.ee/s2/855_1305_93_Otsi_sopra.pdf ,
infoleht lapsevanematele: http://looduslaps.ee/wp-content/uploads/2013/01/otsi_otti_infoleht_print.pdf ,
töövihik lapsele: http://looduslaps.ee/wp-content/uploads/2013/01/otsi_otti_printimiseks.pdf

Turvalist metsas käimist!