Daily Archives 22. okt. 2014

Kõrtsipidaja hädaseisund versus õigus elule

22. okt. 2014 Oktoober

Võru Maakohtu kohtumajas kuulutatakse täna, 22 oktoobri 2014 aasta hommikul kell 10.00 välja kohtuotsus seoses Tairi Kalberg hukkumisega.

Neli aastat varem, ööl vastu 26 detsembrit 2010, saadetakse Sondas, Ida-Virumaal, Sonda baarist turvatöötaja poolt välja kainenema talveriieteta miinus – 10 kraadisesse tugeva tuisu kätte 18-aastane Mardo Niinep, kes hukkub.

15 mail 2012 asus Tartu Ringkonnakohus oma kohtumääruses surnuks külmunud Mardo vanemate esindaja vandeadvokaat Kristiina Lee kaebuses Riigiprokuratuuri vastu seisukohale muuhulgas järgmiste sõnadega: „…Ringkonnakohus möönab, et kahtlemata võib isiku jätmine välitingimustesse olla eluohtlik ning seetõttu on eriliselt oluline hinnata kõiki asjaolusid kogumis, tuvastamaks, kas olukorraga, millesse isik asetati kaasnes isiku jaoks reaalne oht surma saabumiseks. Reaalset ohtu tuleb jaatada, kui situatsioonist tulenevalt ei ole isikul endal võimalik surma ohu tekkimist vältida või seda kõrvaldada. Teisisõnu esineks reaalne oht isiku elule siis, kui isik ei saa omalt poolt teha midagi selleks, et tema surm ei saabuks…“

Loe veel